Hur långt är du beredd att gå för en hållbar planet?

I sommar sker den stora pilgrimsvandringen Pilgrims walk for future mellan Vadstena och COP26 i Glasgow – läs mer på www.walkforfuture.se och se hur ni kan delta! Ni kan både finnas med under den stora vandringen eller ordna en vandring i er församling som ni sedan ansluter till den stora vandringen.

Walk for future är en enad motståndsrörelse och samtidigt en inre pilgrimsresa där vi hinner tänka och reflektera över våra egna liv. En livsviktig vandring fylld av både allvar och hopp!

Gruppgården Kuvarp inbjuder till gemenskap kring klimat, hållbarhet och rättvisa i samband med vandringen genom trakterna kring Jönköping den 26-30 juli 2021. Kuvarp erbjuder logi inklusive frukost, lunch-paket samt instruktioner för daglig anknytning med kärntruppen. I övrigt självhushåll.

Mer information på http://kuvarp.se/kuvarp/pilgrims-walk-for-future-26-30-juli/

Begränsat antal gäster. Anmäl ditt intresse redan nu till bokning@kuvarp.se